تاریخ انتشار : یکشنبه 17 اردیبهشت 1402 - 11:48
121 بازدید
کد خبر : 300

مجلس انقلابی به این نتیجه رسیده که کابینه توان لازم برای عبور از ابرچالش‌ها را ندارد

مجلس انقلابی به این نتیجه رسیده که کابینه توان لازم برای عبور از ابرچالش‌ها را ندارد

یک نماینده مجلس شورای اسلامی گفت: شاید مجلس انقلابی به لحاظ گفتمان فکری و سیاسی هم راستا با دولت آقای رئیسی است اما به این جمع بندی رسیده که این تیم و کابینه توان لازم را برای عبور از بحران‌ها و ابر چالش‌ها را ندارد. به گزارش اقتصادنو و به نقل از ایلنا، معین‌الدین سعیدی

یک نماینده مجلس شورای اسلامی گفت: شاید مجلس انقلابی به لحاظ گفتمان فکری و سیاسی هم راستا با دولت آقای رئیسی است اما به این جمع بندی رسیده که این تیم و کابینه توان لازم را برای عبور از بحران‌ها و ابر چالش‌ها را ندارد.

به گزارش اقتصادنو و به نقل از ایلنا، معین‌الدین سعیدی ، درباره این‌که گفته می‌شود در دولت سیزدهم هرگاه وزیری رفته دولت با جابه‌جایی افراد گزینه‌ای ضعیف‌تر از فرد قبلی را مطرح کرده است، گفت: این یک واقعیتی است، بله؛ در کنار این مسائل برخی از محاسنی که دولت آقای رئیسی داشته را باید ذکر کرد از جمله در حوزه‌های آبرسانی و برق که می‌شود گفت وزیر نیرو جزو وزرای توانمند کابینه است، یا رویکرد با کشورهای همسایه و مخصوصا فعال شدن بازارچه‌های مرزی از جمله عملکرد خوب این دولت بوده است.

این نماینده مجلس شورای اسلامی ادامه داد: می‌شود گفت دیگر قاطبه ارکان دولت آقای رئیسی و تیم اقتصادی جای دفاع نگذاشته‌اند؛شاید مجلس انقلابی به لحاظ گفتمان فکری و سیاسی هم‌راستا با دولت آقای رئیسی است اما به این جمع بندی رسیده که این تیم و کابینه توان لازم را برای عبور از بحران‌ها و ابر چالش‌ها ندارد.

وی با بیان این‌که مسلماً با رفتن یک وزیر هم تغییر اساسی در رویکردها اتفاق نمی‌افتاد، اظهار داشت: به نظر من آنچه که باید منجر به یک بازنگری جدی شود رویکردهای اصلی اقتصادی و اجتماعی دولت آقای رئیسی است.

سعیدی اظهار داشت: اما این‌که رفتن یک وزیر مشکل را حل نمی‌کند قطعا از نظر مردم معنای این را ندارد که مجلس شأن نظارتی و وظیفه خودش را انجام ندهد آنها انتظار دارند در سالی که به نام مهار تورم است، مجلس متناسب با نیاز جامعه در برابر لجام گسیختگی قیمت‌ها واکنش داشته باشد.

وی تاکید کرد: قطعا هم درست است رفتن یک یا ۲ وزیر می‌روند چیزی در اصل قضیه حل نمی‌شود اما به هر حال جامعه انتظار یک پالسی را از مجلس دارد مبنی بر‌این‌که درد مردم شنیده است.

این نماینده مجلس درباره این‌که پس از استیضاح وزیر صمت مطرح می‌شود اگر وزیر دیگری ضعیف عمل کند شاید مجلس با دولت مماشات کند و دیگر استیضاحی را مطرح نکند، بیان کرد: بحث مماشات از نظر من مطرح نیست همین وزیر استیضاحش چندماه پیش به مجلس آمد اما مشاهده کردید رأی بالا از مجلس گرفت اما شرایط کشور و نوع انتظاری که مردم از نمایندگان خودشان دارند، باعث شد نگاه کنند و به این نتیجه برسند که آن چشم‌اندازی که از طرف نماینده‌ها ترسیم شده بود محقق نشده است برای همین نمایندگان مجلس در حرکت قاطعانه یک رأی بسیار محکم به استیضاح دادند.

وی خاطرنشان کرد: علیرغم جایگاهی که خود آقای رئیسی در مجلس دارند و کسانی هستند که برای آمدن وی نامه و بیانیه دادند در عین حال عقد اخوتی نباید بین دولت و مجلس باشد. تعامل حداکثری باید در عین حال با حفظ حقوق مجلس در بحث استفاده از شعور نظارتی خودش باشد.

سعیدی تاکید کرد: اگر وزیری با همین مشخصات (ضعیف) معرفی شود که متاسفانه کم هم نداریم و چه بسا وزیرانی ضعیف‌تر از آقای فاطمی امین هم باشند، قطعا در گرفتن رأی اعتماد از مجلس دچار مشکل می‌شوند.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.