تاریخ انتشار : پنجشنبه 10 اسفند 1402 - 18:05
123 بازدید
کد خبر : 795

سرمایه های ملی توسط غیر متخصصان در بخش مسکن هدر می رود

سرمایه های ملی توسط غیر متخصصان در بخش مسکن هدر می رود

رئیس کمیته فنی انجمن سازندگان شهر تهران در حاشیه جشن روز مهندس که در سالن همایشهای نورالرضا(ع) با حضور بیش از ۱۵۰۰ نفر از فعالان حوزه صنعت ساختمان، انبوه سازان، سازندگان، تولیدکنندگان مصالح ساختمانی و مهندسان عزیز برگزار شد، مطرح کردند: سرمایه های ملی توسط غیر متخصصان در بخش مسکن هدر می رود. رئیس کمیته فنی

رئیس کمیته فنی انجمن سازندگان شهر تهران در حاشیه جشن روز مهندس که در سالن همایشهای نورالرضا(ع) با حضور بیش از ۱۵۰۰ نفر از فعالان حوزه صنعت ساختمان، انبوه سازان، سازندگان، تولیدکنندگان مصالح ساختمانی و مهندسان عزیز برگزار شد، مطرح کردند: سرمایه های ملی توسط غیر متخصصان در بخش مسکن هدر می رود.
رئیس کمیته فنی انجمن سازندگان تهران با اشاره به اینکه مطابق قانون، بکارگیری مجریان ذیصلاح در همه ساختمانها الزامی است، بر نقش مهم مهندسان صاحب صلاحیت در ارتقاء کیفیت ساخت تاکید کرد.
مهندس محمد راد در حاشیه همایش بزرگ روز مهندس که توسط انجمنهای صنعت ساختمان برگزار شد، ضمن تبریک این روز به مهندسان گفت:
واقعیت این است که در بخش مسکن، سرمایه‌های ملی برخی اوقات به دلیل کارکرد غیرمتخصصانه از بین می‌روند. استفاده از مهندسان صاحب صلاحیت و مجریان ذیصلاح در ساختمانها به عنوان یک الزام قانونی، می‌تواند بهبود کیفیت ساخت و ساز را به همراه داشته باشد.
وی گفت: صدور شناسنامه فنی برای ساختمانها، ابزاری است که موجب شناخت دقیق عوامل اجرایی از مصالح مورد استفاده در ساختمان می‌شود. این امر می‌تواند رویکردی قابل قبول برای تضمین کیفیت و ایمنی ساختمانها باشد. در حال حاضر، برخی از کالاهای مصرفی دارای شناسنامه و گارانتی هستند، اما بسیاری از ساختمانها این شناسنامه‌ها و گارانتی‌ ها را ندارند.
مهندس راد خاطرنشان ساخت: متأسفانه اجرای قانون صدور شناسنامه فنی به تعویق افتاده است. اگر به جدیت اجرای این قانون پرداخته شود، می‌توان با ساختمان هایی ایمن و با کیفیت مواجه شد. با افزایش ایمنی و کیفیت ساختمانها، عمر مفید آنها نیز افزایش می‌یابد و در نتیجه سرمایه‌ های ملی حفظ می‌شوند.
وی افزود: امیدواریم با همکاری تمامی نهادهای مرتبط، شناسنامه فنی برای همه ساختمانها صادر شود. این تلاش مشترک می‌تواند بهبود و توسعه صنعت ساختمان و حفظ سرمایه‌ های ملی را تضمین کند.
این فعال صنعت ساختمان اظهار داشت: انجمنهای تخصصی صنعت ساختمان می‌توانند نقش مهمی در اجرای قانون صدور شناسنامه فنی ساختمانها داشته باشند. این انجمن ها معمولاً شامل سازندگان، مهندسان و کاردانهای صاحب صلاحیت در صنعت ساختمان هستند و قدرت اجتماعی و حرفه‌ای قوی ئی دارند.
وی ادامه داد: انجمن‌ ها می‌توانند نقش فعال و مهمی در ارتقاء کیفیت ساختمان‌ ها و اجرای قوانین صدور شناسنامه فنی داشته باشند. آنها می‌توانند ضمن ارائه پیشنهادات و توصیه‌ها، با همکاری با سازمان‌ های نظام مهندسی، شهرداری و سایر نهادهای ذی‌ ربط، در فرآیند اجرای قانون و رسیدن به اهداف اصلی آن نقش داشته باشند.
محمد راد تاکید کرد: علاوه بر این، انجمن‌ ها می‌توانند آگاهی‌ بخشی و آموزش‌ های لازم را درباره اهمیت صدور شناسنامه فنی و استفاده از مجریان ذیصلاح در بین اعضاء و سایر افراد صنعت ساختمان انجام دهند. این اقدامات می‌توانند باعث افزایش آگاهی و توجه به اهمیت این موضوع در جامعه ساختمان‌ سازی شود.
بنابراین، انجمن سازندگان مسکن و ساختمان تهران می‌تواند به عنوان یک نهاد حرفه‌ای و نماینده صنعت ساختمان، در اجرای قانون صدور شناسنامه فنی ساختمان‌ ها نقش مهمی داشته باشد.
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.