تاریخ انتشار : پنجشنبه 13 مهر 1402 - 9:39
55 بازدید
کد خبر : 668

سردار سلامی: دشمن هم به انداره ما و حتی بیشتر مشکلات دارد

سردار سلامی: دشمن هم به انداره ما و حتی بیشتر مشکلات دارد

فرمانده کل سپاه پاسداران گفت: سختی‌ها وجود دارد و یک واقعیت هستند، البته نه فقط برای ملت ایران. اگر سختی برای ما وجود دارد، برای دشمنان ما نیز به همان نسبت یا بیش از آن وجود دارد. سردار حسین سلامی امروز ۱۳ مهرماه در اجتماع عظیم جهادگران و فعالان عرصه محرومیت‌زدایی کشور همراه با توزیع ۲۰

فرمانده کل سپاه پاسداران گفت: سختی‌ها وجود دارد و یک واقعیت هستند، البته نه فقط برای ملت ایران. اگر سختی برای ما وجود دارد، برای دشمنان ما نیز به همان نسبت یا بیش از آن وجود دارد.

سردار حسین سلامی امروز ۱۳ مهرماه در اجتماع عظیم جهادگران و فعالان عرصه محرومیت‌زدایی کشور همراه با توزیع ۲۰ هزار و ۳۱۳ سری جهیزیه برای زوج‌های نیازمند که در مجتمع فرهنگی آیه‌های مشهد برگزار شد، اظهار کرد: امروز شاهد یکی دیگر از فصول درخشان کار نهادهای امدادرسان به جامعه اسلامی خود با توصیه‌ها، تدابیر و رهنمودهای مقام معظم رهبری هستیم که از قلب رئوف ایشان سرچشمه می‌گیرد.

وی با بیان اینکه پیامبر(ص) مبدا و منشا رحمت واسعه الهی است، عنوان کرد: ایشان حریص بر مومنان بوده، سختی مسلمانان برایشان ناگوار است و نسبت به آنان رحیم و رئوف هستند. این خصوصیات زیبا و دل‌انگیز که از قله رفیع فضایل عالم هستی و فلسفه خلقت افلاک سرچشمه می‌گیرد، در امامت ائمه اطهار به عنوان یک حقیقت عظما جاری می‌شود و طبیعتا نائبان بر حق امام زمان(عج) نیز با همین خصوصیات جامعه اسلامی ما را اداره می‌کنند.

سلامی بیان کرد: آنچه می‌گویم از قلبم سرچشمه می‌گیرد، به آن اعتقاد و ایمان دارم، با چشمان خودم دیده‌ام، شنیده‌ام و با همه وجودم این حقیقت را احساس و درک کرده‌ام، آنچه این سال‌ها برای کمک به بخش کم‌توان و ‌محروم جامعه ما انجام شده، همه این امدادها، ایثارها، انفاق‌ها و تجلی، همه این معانی بلند الهی، نشات گرفته از یک روح بزرگ است که جلوه‌گاه عاطفه، احساس، ایمان، امید، شوق و ترویج روح حیات در جامعه ما بوده و آن رهبر انقلاب اسلامی است.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی افزود: ما تمام سختی‌ها، بحران‌ها، جنگ‌ها و گرفتاری‌ها را به مدد ترکیب الهی ایمان، انفاق، ایثار و بذل مال و جان تحت ضابطه، هدایت و درخشش نور ولی فقیه نائب امام زمان(ع) پشت سر گذاشته‌ایم و بر همه فایق شده‌ایم. ما در هیچ صحنه‌ای تسلیم نشده‌ایم، قامت رفیع ملت در هیچ حادثه سهمگینی خم نشده، ما در مقابل دشمنانمان کرنش نکرده‌ایم، به هیچ کس باج نداده‌ایم و در مقابل هیچ سختی‌ای زانو نزده‌ایم.

وی ادامه داد: در جنگ و در آن شراره‌های سهمگین آتشی که همه قدرت‌های جهان برافروخته بودند تا در میان امواج آن ملت ما را گرفتار اراده سیاسی خود ‌کنند، ایستادیم و ملت با به صحنه آوردن همه موجودیت خود از اسلام، استقلال، کرامت انسان‌ها، آزادی، شرف و از همه هویت خود دفاع کرد، سرانجام پیروز شد و از میادین عبور کرد.

سلامی با اشاره به اینکه یک عنصر قدرتمند در ملت ایران است که این عنصر لطیف اما قدرت‌آفرین ما را از همه سختی‌ها عبور می‌دهد و آن ایثار است، تصریح کرد: مردم ما دیگران را بر خود ترجیح می‌دهند. حتی وقتی خود نیازمند چیزی هستند آن را انفاق می‌کنند. بخشنده هستند و این حقیقت امروز عامل اصلی عبور ما از مشکلات است که این موارد در محاسبات و برآوردهای دشمن نیست. سنجش جامعه ما با معیارهای مادی و قضاوت در مورد آن‌ها با استفاده از مفاهیم مادی اشتباه بزرگی است که دشمن به کرات در محاسبات خود انجام داده و بر اساس این خطاها، سیاست‌ها و راهبردهای خود را تنظیم کرده، به همین دلیل همواره شکست خورده و ملت ما این را می‌فهمند.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اضافه کرد: وقتی مردم ما انفاق انجام می‌دهند، از آنچه خود دوست دارند، انفاق می‌کنند. شب و روز این کار را انجام می‌دهند اما هرگز منتی بر انفاق‌شونده ندارند و در جستجوی اجری نیستند، اما خداوند به آنان چند ده برابر نعمت خود را عطا می‌کند. این سنت الهی و وعده تخلف‌ناپذیر خداوند متعال است.

وی خاطرنشان کرد: فراتر از همه این موضوعات یک واقعیت دیگر نیز وجود دارد و آن اینکه دشمنان ما وقتی از تسلیم ملت ایران در عرصه‌های سخت، جنگ‌ها و جدال‌ها به نتیحه نرسیدند، به زندگی، حیات اقتصادی و معیشت مردم هجوم آوردند و عزت و کرامت ملت ما را نشانه ‌گرفتند. تصور آن‌ها این بود اگر ایران را در محاصره ‌تحریم و در انزوا قرار دهند، ملت ایران دچار مشکلات معیشتی و تسلیم خواست دشمنان خواهد شد. خطای در محاسبات، بزرگ‌ترین عامل شکست‌های دشمن بوده است.

سلامی افزود: ملت ایران در پرتو هدایت‌های رهبری به میدان آمد، اما دشمن با محاسبات و اشتباهات خود باخت. رهبران بی‌حکمت دشمنان ما نتوانستند قدرت و قوت اقتصادی، سیاسی و نظامی خود را به منفعت تبدیل کنند و بر این ملت چیره شوند، زیرا چیرگی بر ملتی که با عنصر ایمان، امید، ایثار و گذشت به میدان می‌آید، ممکن نیست. هیچ کس بر انسان از جان گذشته پیروز نخواهد شد.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: سختی‌ها وجود دارد و یک واقعیت هستند، البته نه فقط برای ملت ایران. اگر سختی برای ما وجود دارد برای دشمنان ما نیز به همان نسبت یا بیش از آن وجود دارد. تکیه ما برای حرکت قرآن است، ما به سرچشمه وحی متصل هستیم و از این سرچشمه قدرت می‌گیریم و حرکت می‌کنیم. تفاوت ما با دشمن این است که ما در منطق قرآن به خداوند امید داریم، اما آن‌ها امیدوار نیستند. این تفاوت بسیار نامتناهی و بلند است.

وی ادامه داد: دشمنان می‌خواستند ما را بشکنند اما مردم با روح بلند خود انفاق در راه خدا را سیره خود قرار دادند و با قلب عاشق‌شان به میدان آمدند. جنگ از میدان ملاقات شمشیرها عبور کرده و در آنجا راهی برای ورود دشمن وجود ندارد. همه راه‌ها بسته شده، اما دشمن میدان جدیدی را باز کرده که ورود به قاب‌ها و ذهن‌ها و ورود به دنیای عاطفه و احساس مردم برای شکستن عزت آن‌ها است. سبقتی که مردم در خیرات گرفتند، قوی‌ترین ابزار عبور ما از همه چالش‌های اقتصادی است.

تمام مشکلات را با حضور مردم حل کرده‌ایم

سلامی با بیان اینکه ما همه مشکلات خود را با حضور مردم حل کرده‌ایم، عنوان کرد: اگر مردم در جنگ اقتصادی وارد نمی‌شدند، کار مشکل بود. در همه صحنه‌های دیگر نیز اینگونه است. این مردم تا وقتی گرد شمع وجود ولی خدا می‌چرخند و براساس ارزش‌های اسلامی عمل ‌می‌کنند، هیچ کس نمی‌تواند به ترکیب اسلام و ایران هجوم ببرد و ما امروز اینگونه هستیم. جوانان ما نیز آگاه شدند. دشمن خود را شناساند.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تصریح کرد: تمام تصاویر مبهم دشمن در فتنه‌های اخیر آشکار شد و بزرگ‌ترین خدمت دشمن به انقلاب این بود که سیمای خود را واضح و غیر نقاب‌دار به ما شناساند و نشان داد برای ملت ایران چه تصویری را مطلوب می‌داند، تصویر ملتی گرفتار در ناامنی، بی‌ثباتی، فقر، جهل، ظلمت، گریز از دین، جدا شدن از خدا، پاره شدن انسجام، از بین رفتن وحدت، محو هویت، نزول شخصیت و فقدان اعتبار جهانی.

وی اضافه کرد: این تصویری بود که دشمنان ما سال گذشته در چنین روز و شب‌هایی می‌خواستند برای ملت بسازند و دشمن کمک کرد همه قدرت تشخیص واقعی پیدا کنند. امسال این آرامش محصول آن آگاهی است که توسط رهبر معظم انقلاب به جامعه ما الهام شد و مردم عبرتی از سیاست دشمن گرفتند. حالا اراده کرده‌ایم دشمن را بشکنیم. صفوف فشرده خدمت را فشرده‌تر می‌کنیم و دست مردمان را با هم می‌گیریم؛ زیرا مردم دست ما را گرفتند و در صحنه‌های سخت ما را تنها نگذاشتند. ما در صحنه‌های سخت فدایی آن‌ها خواهیم بود.

سلامی بیان کرد: این یک عبارت قرآنی است که اگر یک دل را شاد کنید، انگار تمام انسان‌ها را شاد کرده‌اید. اگر یک نفر را به زندگی برگردانیم، انگار بشریات را به زندگی بازگرداندیم. این منطق قرآن و منشور حرکت ماست که با آن حرکت می‌کنیم. گرد و غبار فقر و محرومیت را از چهره مردمان خود خواهیم زدود که این در حال رخ دادن است. کار مشترک و مقدس کمیته امداد، سپاه و بسیج که یک جلوه کوچک آن امروز در اهدای ۲۰ هزار و ۳۱۳ جهیزیه به زوج‌های جوان صورت می‌گیرد، یک نقطه کوچک از یک نقشه بزرگ است و این داستان ادامه دارد.

برچسب ها :

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.